kodk

Pływanie korekcyjne

  • Pływanie korekcyjne

plywalniaPływanie korekcyjne może być podstawową formą terapii tylko w sytuacji stwierdzenia wady nieznacznego stopnia lub jako profilaktyczne działanie u dzieci z postawą prawidłową. W innych przypadkach jest uzupełnieniem podstawowej formy terapii jaką jest gimnastyka korekcyjna Walorem podstawowym pływania jest specyfika środowiska wodnego, które umożliwia odciążenie kręgosłupa i możliwość stosowania różnorodnych ćwiczeń oddechowych. Wpływa to korzystnie na układ krążenia i oddychania zwiększając ogólną wytrzymałość. Podczas zajęć dzieci podzielone są na dwie grupy:


  • Pierwsza grupa obejmuje dzieci które potrafią pływać - prowadzone są typowe zajęcia z pływania korekcyjnego z uwzględnieniem indywidualnych wad.
  • Druga grupa obejmuje dzieci o słabych umiejętnościach pływackich - zajęcia polegają na nauce pływania z elementami pływania korekcyjnego.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, specjalistów rehabilitacji ruchowej. Odbywają się w soboty w pływalni YMCA w Krakowie, ul. Krowoderska 8

 

godziny zajęć: sobota 12:15


  1. Koszt zajęć wynosi 25,00 zł od dziecka za pojedyncze zajęcia, 15,00 zł. w pakiecie razem z gimnastyką korekcują. Opłaty wnoszone są semestralnie bezpośrednio w kasie przy ul. Krakowskiej 39 lub przelewem na konto Krakowskiego Ośrodka Diagnostyki Kręgosłupa. W celu zgłoszenia dziecka na zajęcia prosimy o telefoniczny kontakt z K.O.D.K. tel. 012-421 39 39