kodk

Diagnostyka nowoczesną metodą DIERS

Metoda DiersDiagnostyką kręgosłupa i leczeniem wad postawy zajmujemy się już od 1999 roku. Przez ten czas, z myślą o zdrowiu i komforcie życia Naszych pacjentów, nieustannie rozwijaliśmy swoją działalność. Jedną z nowości jaką mamy Państwu do zaoferowania jest możliwość przeprowadzenia komputerowego badania postawy metodą pomiaru DIERS.
Metoda pomiaru DIERS to rewolucja w dotychczasowym podejściu do diagnostyki kręgosłupa oraz postawy ciała. Badanie przy użyciu sprzętu, którym prowadzimy badania w naszej przychodni, gwarantuje szybki i nieinwazyjny pomiar dużej powierzchni pleców, kręgosłupa oraz stóp. Umożliwia również analizę przetworzonego obrazu w trójwymiarze, co pozwala na bardzo czytelne prezentowanie wyników diagnostyki. Odbywa się to przy użyciu kamery cyfrowej, czyli bez szkodliwego dla organizmu promieniowania RTG.
Rozwój technologii 4D (3D + czas) w sposób istotny wpłynął na poprawę jakości pomiarów oraz odtwarzalność wyników badań w systemie DIERS formetric. Dzięki liczeniu wartości średniej (Averaging) z całej serii pomiarowej zminimalizowany został błąd wynikający z wahania się pacjenta podczas pomiaru. Poza tym możliwe jest też zapisanie sekwencji umożliwiając późniejszą analizę postawy oraz funkcji.

Jakie korzyści niesie ta metoda:
  • skrócony czas badania
  • większa dokładność pomiarów
  • automatyczne ustalanie anatomicznych punktów orientacyjnych (brak potrzeby zaznaczania markerem)
  • czytelnie przedstawiona kompleksowa analiza
  • możliwość monitorowania przebiegu terapii
Prowadzimy diagnostykę zarówno osób dorosłych jak i dzieci.Zobacz jak wygląda badanie: https://www.youtube.com/watch?v=vuFWxYQNZf0

Ile kosztuje badanie?
Badanie komputerowe kręgosłupa oraz stóp metodą DIERS wraz z funkcjonalną oceną terapeutyczną kosztuje 120 zł. Ocena terapeutyczna prowadzona jest przez magistra rehabilitacji.
W przypadku zalecenia dalszego leczenia, istnieje możliwość skorzystania w naszej przychodni z bezpłatnej konsultacji lekarskiej w ramach NFZ.

Chcesz się zarejestrować lub masz pytania?
Zadzwoń pod numer 12 421 39 39 lub przyjdź do Nas pod adres ul. Krakowska 39, 31-062 Kraków