kodk

Metoda FED skuteczna walka ze skoliozą.

Najnowsza kompleksowa metoda leczenia skolioz jest już dostępna w naszej przychodni.

Jesteśmy jedyną w Krakowie specjalistyczną placówką służby zdrowia – poradnią rehabilitacyjną – która prowadzi leczenie skolioz metodą FED.
                  Od 15 lat zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wad postawy. Jesteśmy znani z profesjonalizmu i wysokiej jakość usług medycznych. Dowodem na to jest fakt,  że od  wielu lat jesteśmy wyznaczani przez Urząd Miasta Krakowa do realizacji dzielnicowych programów profilaktyki i leczenia wad postawy oraz miejskiego programu profilaktyki wad postawy „Kraków – Zdrowe Miasto”. W ich skład wchodzi bezpłatna diagnostyka w oparciu o komputerowe badanie wad postawy oraz część terapeutyczna w formie ćwiczeń grupowych stacyjnych i indywidualnych  instruktaży terapii  funkcjonalnej. Programy te dotyczą dzieci 11 i 12 letnich będących uczniami krakowskich szkół podstawowych.
 
W naszej przychodni można tez zawsze skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarza specjalisty II st. rehabilitacji w ramach kontraktu z NFZ. W tym przypadku wymagane jest skierowanie do poradni rehabilitacyjnej.
 
Niestety NFZ nie finansuje profilaktyki i dlatego też prócz realizacji w/w programów współpracujemy z prawie 95% szkół podstawowych w Krakowie oraz z niektórymi przedszkolami. W szkołach i przedszkolach realizujemy komputerowe badania wad postawy a u nas w przychodni prowadzona jest   terapia w formie grupowych ćwiczeń stacyjnych , indywidualnej terapii funkcjonalne oraz zajęć korekcyjnych na pływalni. Od listopada poszerzamy naszą ofertę o leczenie metodą FED. Te działania nie mogą być finansowane z żadnych  innych źródeł, dlatego ich koszty  pokrywają sami zainteresowani rodzice. Wszystkie te działania wykonywane są w oparciu o specjalistyczne procedury medyczne.
 
Nasze atuty to: doświadczenie, wiedza i umiejętności, profesjonalizm,  wysoko kwalifikowana kadra fizjoterapeutyczna szkolona przez samego twórcę metody prof. Santosa Sastre oraz pracujący przez wiele lat ze skoliozami i wadami postawy lekarze specjaliści II st. rehabilitacji
 
Skuteczność terapii zależy od bardzo wielu czynników. My zapewniamy leczenie w oparciu o wysokie standardy, zgodne ze sztuka medyczną przy użyciu najnowszych specjalistycznych metod i pełnej motywacji pacjenta. Po stronie rodziców i dziecka leży systematyczność i dokładność. Cierpliwość powinna łączyć obie strony. Niestety nie zawsze jesteśmy wstanie pokonać genetykę. Dlatego efekty czasami uzyskujemy po paru tygodniach leczenia ale może się też zdarzyć że efekty nie będą spektakularne. Dlatego Jeżeli ktoś określa Wam konkretny termin wyleczenia to postępuje nieetycznie.
 
Terapia w oparciu o metodę FED jest skuteczna (co potwierdzają badania naukowe) ale też długotrwała . Dlatego wymaga dość sporych nakładów finansowych. Jesteśmy w stanie pomóc uzyskać kredyt bankowy na sfinansowanie leczenia. Jeżeli jesteście Państwo klientami banku PKO BP można uzyskać przyspieszone procedury.
 
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani leczeniem  metoda FED w naszej przychodni zapraszam na spotkanie. W celu uzgodnienia terminu proszę o kontakt telefoniczny 12 421-39-39 .

Jacek Peszko
/dyrektor NZOZ Krakowskiego Ośrodka Diagnostyki Kręgosłupa/

Więcej o metodzie na naszej stronie -> Metoda FED