O nas

N.Z.O.Z.
Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa

Specjalistyczna Poradnia Rehabilitacyjna

Jesteśmy specjalistyczną poradnią rehabilitacyjną działającą w Krakowie od 1999 roku. Specjalizujemy się w bezinwazyjnej diagnostyce i leczeniu problemów związanych z kręgosłupem, postawą ciała i stóp u dzieci oraz dolegliwości bólowych u dorosłych pacjentów.

Jako poradnia prowadzimy również kompleksową rehabilitacje schorzeń ortopedycznych. Od początku przyświecała nam idea stworzenia kompleksowego systemu pracy z dziećmi zagrożonymi wadami postawy i rozwojem skoliozy.

W 2001 roku powstał w Krakowie program „Kraków Zdrowe Miasto”, koordynowany przez Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Wtedy też został zaakceptowany i wdrożony do realizacji zgłoszony przez nas program dotyczący diagnostyki oraz leczenia dzieci z wadami postawy. Przez kolejne lata ulegał on modyfikacjom przez specjalistów i obecnie stale jest realizowany jako jeden z dziesięciu priorytetów w dziecinie ochrony zdrowia dla mieszkańców naszego miasta. Obecnie posiada on pozytywną opinie Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Od 2004 roku przyznany nam został kontrakt z NFZ na specjalistyczne konsultacje lekarskie. Jesteśmy również od wielu lat wybierani w drodze konkursu do realizacji programu Profilaktyki i leczenia wad postawy, który prowadzony jest w szkołach podstawowych na terenie miasta Krakowa.

Również od wielu lat, jesteśmy wybierani w drodze konkursu na realizację programu profilaktyki i leczenia wad postawy ogłaszanym przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Realizujemy go na terenie 12 gmin powiatu krakowskiego.

W celu poprawy jakości leczenia naszych pacjentów, stale wprowadzamy nowoczesne formy diagnostyki i rehabilitacji. Przykładem jest leczenie skolioz metodą FED. Jesteśmy też jedynym w małopolsce zakładem opieki zdrowotnej, posiadającym urządzenie do bezinwazyjnej diagnostyki kręgosłupa i stóp metodą DIERS.

Corocznie w różnego rodzaju programach diagnozujemy około 10 000 dzieci. Terapię prowadzimy dla około 1 000 dzieci. Nasza kadra to wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem stale podnoszący swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach i szkoleniach

Zobacz nasze gabinety

Współpracują z nami

Od wielu lat realizujemy programy profilaktyki w szkołach na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa oraz Starostwa Powiatowego 

Godziny otwarcia:

Pon – Pt9:00 – 19:00

Sob, Ndnieczynne

Zadzwoń:

12 421 39 39

Znajdziemy odpowiedź na Twoje pytanie oraz doradzimy jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepsze.

Opinie:

Wspaniała opieka oraz obsługa. Byłem w wielu miejscach z moim kręgosłupem, ale tylko tutaj potrafili się nim zająć odpowiednio. Polecam
Jan
sportowiec
Logo Krakowskiego Ośrodka Diagnostyki Kręgosłupa

N.Z.O.Z. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa

Specjalistyczna Poradnia Rehabilitacyjna