Cierpisz na ból pleców, ból krzyża, ból głowy lub migreny? Odczuwasz ból w okolicach lędźwi? Przyczyną takich dolegliwości mogą być niediagnozowane i nieleczone wady postawy. Zadbaj o swój kręgosłup już dziś dzięki komputerowej diagnostyce metodą DIERS​!

Badanie DIERS Formetric 4D gwarantuje szybki i nieinwazyjny pomiar skrzywienia kręgosłupa, ustawiania miednicy oraz obciążenia stóp. Odbywa się to przy użyciu kamery cyfrowej, która na bieżąco analizuje obraz i buduje przestrzenny, trójwymiarowy model Twojego kręgosłupa. Dodatkowo przy użyciu podoskopu możliwe jest dokładne zbadanie obciążenia stóp. Źródłem światła jest normalna żarówka, dzięki czemu jest to diagnostyka w pełni bezpieczna, odbywa się bez promieniowania RTG.

W ramach badania analizujemy również wyniki, które podczas konsultacji z fizjoterapeutą prezentujemy na czytelnym wydruku. W naszej poradni rehabilitacyjnej w Krakowie doradzimy Ci też jak dobrać odpowiednie leczenie by pozbyć się przyczyny bólu.

Diagnostyka funkcjonalna to bardzo ważny element leczenia w naszej przychodni rehabilitacyjnej w Krakowie. Wykonujemy ją :

  1. przed terapią, aby określić rodzaj dysfunkcji i określić cel rehabilitacji
  2. w trakcie terapii, aby kontrolować jej postępy  
  3. po zakończeniu, aby zobaczyć jej efekt. 

Fizjoterapeuci często używają w tym celu różnych narzędzi, skal lub własnych rąk. Zdarza się, że poprawa widoczna dla terapeuty, nie do końca zauważalna jest przez pacjenta. W takiej sytuacji, przydatna jest obiektywna ocena jaką daje badanie komputerowe.

Dlatego mamy DIERS – bezpieczną i bezinwazyjną diagnostykę kręgosłupa, ułożenia miednicy i obciążenia kończyn dolnych

analiza kręgosłupa metodą DIERS Formetric 4D. Graficzne przedstawienie wyników badań.
źródło: https://diers.eu

W naszej poradni fizjoterapii, rehabilitacji i masażu w Krakowie mamy możliwość dokładnego porównania wyników przed i po leczeniu, a także kontrolujemy je w trakcie cyklu zabiegów fizykoterapii. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że dzięki diagnostyce DIERS pacjenci znacznie szybciej dostrzegają zmiany i efekty terapii. Szczególnie ważne jest to w terapii skolioz u dzieci i młodszych pacjentów, gdzie motywacja do ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych jest bardzo pomocna w całym procesie leczenia. Więcej o diagnostyce i terapii znajdziesz w zakładce „Oferta„.

Prowadzimy zarówno badanie osób dorosłych (diagnostyka funkcjonalna z oceną ułożenia miednicy i obciążenia stóp), jak i młodzieży oraz dzieci (diagnostyka skolioz, kifozy, lordozy, obciążenia stóp) 

Korzyści metody DIERS

  • Duża dokładność pomiarów
  • Brak promieniowania RTG – co umożliwia częstsze wykonywanie badania i kontrolowanie przebiegu terapii
  • Czytelne i przejrzyste wyniki diagnostyki
  • Pomoc w skutecznym doborze terapii
  • Możliwość szczegółowego monitorowania przebiegu terapii

Chcesz poznać przyczynę i pozbyć się bólu? Zapraszamy, pomożemy! Skontaktuj się z nami, odpowiemy na pytania oraz zapiszemy Cię na badanie!

W naszej poradni rehabilitacyjnej w Krakowie prowadzimy profesjonalną diagnostykę kręgosłupa i stóp. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni proces leczenia oraz doradzimy jak zapobiegać nawrotom bólu na przyszłość.

Zobacz jak wygląda badanie DIERS

Światło emitowane z projektora wyświetla równoległe linie pomiarowe na plecy pacjenta stojącego przed urządzeniem. Obraz w postaci poziomych pasków jest analizowany cyfrowej kamery video i przekazywany do komputera. Badanie odbywa się bezdotykowo i bez promieniowania RTG.