Cierpisz na ból pleców, ból krzyża, ból głowy lub migreny? Odczuwasz ból bioder lub stóp? Przyczyną takich dolegliwości mogą być również problemy z kręgosłupem. Sprawdź swój kręgosłup dzięki komputerowej diagnostyce metodą DIERS​ w naszej poradni rehabilitacyjnej w Krakowie!

Badanie DIERS gwarantuje szybki i bezpieczny pomiar dużej powierzchni pleców, kręgosłupa oraz stóp. Pozwala to na bardzo czytelne prezentowanie jego wyników. Odbywa się to przy użyciu kamery cyfrowej, która analizuje obraz i buduje przestrzenny, trójwymiarowy model Twojego kręgosłupa, oraz podoskopu badającego obciążenie stóp. Źródłem światła jest normalna żarówka, dzięki czemu jest to diagnostyka w pełni bezpieczna, bez promieniowania RTG.

Diagnostyka funkcjonalna to bardzo ważny element leczenia w naszej przychodni rehabilitacyjnej w Krakowie. Wykonujemy ją :

  1. przed terapią, aby określić rodzaj dysfunkcji i określić cel rehabilitacji
  2. w trakcie terapii, aby kontrolować jej postępy  
  3. po zakończeniu, aby pokazać jej efekt. 

Terapeuci często używają w tym celu różnych narzędzi, skal lub własnych rąk. Zdarza się, że poprawa widoczna dla terapeuty, nie do końca zauważalna jest przez pacjenta. W takiej sytuacji, przydatna jest obiektywna ocena.

Dlatego mamy DIERS – bezpieczną i bezinwazyjną diagnostykę kręgosłupa, ułożenia miednicy i obciążenia kończyn dolnych

źródło: https://diers.eu

W naszej poradni fizjoterapii, rehabilitacji i masażu w Krakowie mamy możliwość dokładnego porównania wyników przed i po leczeniu, a także kontrolujemy je w trakcie cyklu zabiegów. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że dzięki diagnostyce DIERS pacjenci znacznie szybciej dostrzegają zmiany i efekty terapii. Szczególnie ważne jest to w terapii skolioz u młodszych pacjentów, gdzie motywacja do ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych jest bardzo pomocna w całym procesie. Więcej o diagnostyce i terapii znajdziesz w zakładce „Oferta„.

Prowadzimy badanie zarówno osób dorosłych (diagnostyka funkcjonalna z oceną ułożenia miednicy i obciążenia stóp), jak i młodzieży oraz dzieci (diagnostyka skolioz, kifozy, lordozy, obciążenia stóp) 

Korzyści metody DIERS

  • Duża dokładność pomiarów
  • Czytelne i przejrzyste wyniki diagnostyki
  • Pomoc w skutecznym doborze terapii
  • Możliwość szczegółowego monitorowania przebiegu terapii
  • Brak promieniowania RTG – co umożliwia częstsze wykonywanie badania i kontrolowanie przebiegu terapii

Chcesz pozbyć się bólu? Jesteś terapeutą i chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy, pomożemy! Skontaktuj się z nami, dowiedz się więcej lub zapisz się na badanie!

W naszej poradni rehabilitacyjnej w Krakowie prowadzimy profesjonalną diagnostykę kręgosłupa i stóp. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni proces leczenia oraz doradzimy jak zapobiegać nawrotom bólu na przyszłość.

Zobacz jak wygląda badanie DIERS