Masaż to najbardziej rozpowszechniona metoda fizjoterapii zwiększająca elastyczność mięśni i ruchomości stawów. Oprócz działania rehabilitacyjnego, masaż jest również relaksujący. Wykorzystuje się go także w walce z chorobami i dolegliwościami jak np. nerwobóle lub nadwaga.

Na usługę masażu składa się wiele stosowanych po sobie technik takich jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie, uklepywanie i wiele innych ruchów. Każda z nich pełni podczas masażu określoną funkcję.

Zalety zabiegów masażu klasycznego i relaksującego?

Stosowanie zabiegu masażu wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie oraz na odprężenie, ponieważ fizjoterapeuta bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Masaż pozytywnie wpływa też na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna.

Kiedy stosować terapię masażem?

Terapia masażem szczególnie pomocna jest w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. Jest to również doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim stresowym dniu. Zadbaj o zdrowie i zapisz się na terapię w naszej poradni.

Szukasz pomysłu na prezent? Zadbaj o zdrowie dla siebie i bliskich i skorzystaj z naszych specjalnych pakietów zdrowotnych. Teraz w formie voucher’u w atrakcyjnej ofercie -10%

VOUCHER DO ODEBRANIA W PORADNI LUB DO WYSŁANIA MAILEM
+ GRATIS KALENDARZ 2022