Terapia mięśniowo-powięziowa to nowoczesna metoda fizjoterapii stosowana w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów, przeciążeń i stanów przewlekłego bólu.

Terapia powięziowa jest jedną z istotnych części terapii manualnej. Opiera się na koncepcji taśm anatomicznych stworzonych przez Toma Myersa, amerykańskiego fizjoterapeutę. Jej niezwykłe efekty pozwalają na leczenie wielu różnych dolegliwości i chorób układu ruchu (np. bóle pleców, bóle w stawach ograniczające ich ruchomość czy nawet bóle głowy).

Jak działa terapia powięziowa?

Terapia ma na celu rozklejenie złączonych powięzi (tkanki otaczającej mięśnie) i mięśni. Przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom przynosi ulgę w bólu oraz poprawia zakres ruchomości tkanek i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu. Z terapii może skorzystać szerokie spektrum pacjentów, dlatego też ta nowoczesna forma rehabilitacji cieszy się rosnącą popularnością w świecie medycyny i fizjoterapii. Terapia dostępna również w naszej poradni, teraz w atrakcyjnym pakiecie zdrowotnym również w formie voucherów prezentowych.

Kiedy stosować leczenie terapią powięziową?

Problemy z układem mięśniowo-powięziowym przy obecnym intensywnym trybie życia i ograniczonej aktywności ruchowej są bardzo powszechne. Tkanki powięziowe ulegają często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość mięśni i stawów i prowokując stany zapalne. Szczególnie narażone są osoby, które:

  • mają siedzący tryb życia
  • spędzają dużo czasu w samochodzie
  • pracują zdalnie lub mają ograniczoną aktywność
  • spędzają dużo czasu przed komputerem
  • stale przeciążają mięśnie lub stawy
  • wykonują powtarzalne czynności obciążające organizm

Terapia mięśniowo-powięziowa może być zastosowana zarówno w stanie ostrym, jak i w przewlekłym bólu u pacjentów w każdym wieku. Nieleczone przeciążenia skutkują odczuwaniem napięcia mięśniowego, bólu oraz ograniczonej ruchomości mieśni i stawów. Zadbaj o zdrowie i zapisz się na terapię w naszej poradni.

Szukasz pomysłu na prezent? Zadbaj o zdrowie dla siebie i bliskich i skorzystaj z naszych specjalnych pakietów zdrowotnych. Teraz w formie voucher’u w atrakcyjnej ofercie -10%

VOUCHER DO ODEBRANIA W PORADNI LUB DO WYSŁANIA MAILEM
+ GRATIS KALENDARZ 2022